Autor: ks. Krzysztof Sobiecki

XX Niedziela Zwykła 14.08.2016

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 07.08.2016 r. 1. Dzisiaj przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą, jest to niedziela adoracyjna. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa. 2. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. 3. W poniedziałek, 15 sierpnia, czcić będziemy NMP w tytule Wniebowzięcia, która w tradycji ludowej zwana jest Matką Bożą Zielną. Po Mszy św. nastąpi obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Msze św. w sanktuarium o godz. 8.00, 11.00 i… Czytaj dalej

Wielki Odpust Maryjny / 28 sierpnia 2016

Zgodnie z tradycją, ostatnia niedziela sierpnia została uświetniona uroczystością Wielkiego Odpustu Maryjnego. W tym roku głównym celebransem był Ks. Bp Edward Frankowski z diecezji sandomierskiej. Wspólną Eucharystię koncelebrowało kilkunastu księży. Jak zwykle swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz na różnych szczeblach, pielgrzymi ze Słowacji oraz mnóstwo pielgrzymów z bliższej i dalszej okolicy. Po Mszy Świętej, wszyscy udali się na procesję odpustową wokół rynku. Ubogaceniem świętowania było dziękczynienie za zbiory i wykonanie… Czytaj dalej