Autor: ks. Krzysztof Sobiecki

Zakończenie oktawy / 2 czerwca 2016

Pierwszy czwartek czerwca był połączony z zakończeniem Oktawy Bożego Ciała. Przez cały tydzień, zgodnie z tradycją, szliśmy procesją wokół kościoła, adorując Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zakończenie oktawy wiązało się z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci. Chociaż na zewnątrz delikatnie kropiło, to jednak frekwencja dopisała. >zobacz zdjęcia<  Czytaj dalej

Lwów / 28-29 maja 2016

Ostatnie dni maja były okazją, aby odbyć parafialną pielgrzymkę na dawne ziemie polskie. Prawie 40-osobowa grupa z parafii Jaśliska i okolic wyruszyła na dwudniową pielgrzymkę do Lwowa. W tym krótkim czasie zwiedziliśmy m. in. najważniejsze świątynie obrządku rzymsko i greko – katolickiego, byliśmy na spektaklu „Mojżesz” w operze, czy też z głęboką zadumą spędziliśmy czas na cmentarzu łyczakowskim. W najbliższym czasie w sygnaturce ukaże się dokładna relacja z wyjazdu. >zobacz Czytaj dalej